logo
Domluvit si schůzku
Tel.:+420 608 729 738
Drobečková navigace

Úvod > Je dobré vědět

Je dobré vědět

Instalace zabezpečovacích systémů dnes již nabízí kde kdo. Nejčastěji se jedná o začínající  elektromontážní firmy, propuštěné, nebo mladé montéry, kteří hledají své místo na trhu. Po celou dobu našeho působení v tomto oboru, se neustále objevují a zase zanikají noví montéři, kteří tento sortiment nabízí. Díky dnešní omezené nabídce pracovních míst se po hlavě vrhají do každé činnosti, která je napadne. Nemálo k tomu také přispívá masivní náborová kampaň výrobců a dovozců, slibující dokonalou podporu, vysoké provize a další benefity.

Převážná většina z nich však dělá stejnou chybu - instalace zabezpečovacích systémů si pletou s prodejem běžných služeb a zboží. Léta vývoje a nezbytného pokroku, však posunuly elektronické zabezpečovací systémy do zcela jiné, samostatné kapitoly. Již dávno nestačí jen systém nainstalovat, vybrat peníze a o zákazníka už nestarat. Alarm je nutné udržovat jako třeba auto (u kterého to považujeme za samozřejmé) aby spolehlivě fungoval. Téměř polovinu našich zakázek, tvoří rekonstrukce neodborných, či zanedbaných instalací.

Instalaci alarmu s návodem v ruce, zvládne i šikovný kutil, natož elektrikář. Při nedodrženi jistých základních pravidel, která však v návodech nevyčte, se z prostředku do kterého uživatel investuje nemalé finanční prostředky za účelem zabezpečení majetku, stává dokonalá noční můra.

Je úsměvné pozorovat, jak se některé takové firmy snaží získat zakázku. Někdo dělá instalace za symbolickou cenu, jiný zase snižuje doporučené ceny komponent. Někdo jde dokonce až tak daleko, že uvádí cenu systému včetně instalace, aniž by znal podmínky v místě. Už pak ale není úsměvné, když uživatel skočí takovému podnikavci na lep, a po čase potřebuje servis - ať odstranění závady, či jen drobné přenastavení. V tu chvíli se však již nejedná o hrazenou službu a podnikavci nechápou, proč by měli vynakládat prostředky, když zakázka je již uzavřená. Uživateli pak nezbývá, než kontaktovat specializovanou firmu, která se o systém postará. Ať je systém instalován správně, či ne, musíme jej většinou v takových případech resetovat a celý znovu nastavit. I pokud není nutné přemístění, či výměna některých komponent, musíme tyto úkony účtovat, což bývá pro uživatele celkem nákladné.

Z toho důvodu neustále všemi dostupnými prostředky varujeme potencionální zájemce o zabezpečovací systémy, aby dobře zvážili, do koho vloží důvěru a svěří mu zabezpečení svého majetku. Rozhodně nedoporučujeme svěřovat instalaci firmám, které se zabývají jinými činnostmi a v oboru nemají dostatečnou praxi.

Další pastí, na kterou je třeba si dát při výběru zabezpečení pozor, je systém sám a jeho výrobce. Jak je obrovské množství firem, které nabízejí instalace, je nic proti tomu, kolik je nejrůznějších systémů, které se předhánějí - jak jinak především cenou. Zde však neprobíhá jen boj před vlastním koncovým zákazníkem, ale především před montážními firmami. Například kvalitní detektor pohybu, jehož cena se dnes pohybuje okolo cca 450,-Kč, jsou schopné některé firmy nahrazovat lacinými již od 80,-Kč. Při pořízeni takové „kvality", však uživatel snad ani neočekává hlídání majetku, ale jen blikající hračku. To stejné platí i u ostatních komponent.

Všeobecně platí, že u dovozových komponent bývá problém se zajištěním následného servisu, nemluvě o pozáručním. Často provádíme výměny takových systémů z dovozu jenom proto, že nelze zajistit drobný náhradní díl.

Přejeme Vám šťastnou ruku, nejen při výběru systému ale především, jeho montážního technika.