logo
Domluvit si schůzku
Tel.:+420 608 729 738
Drobečková navigace

Úvod > Je dobré vědět > JAK VYBÍRAT ZABEZPEČENÍ

Je několik základních věcí, kterými je nezbytné se řídit:

Mechanické zabezpečení:

Kvalitní zámky, mříže, fólie do oken, to je to první, co každého napadne, když zvažuje jak ochránit svůj majetek.

V dnešní době jsou to již téměř nezbytné prvky základní ochrany. Jejich nevýhodou ale je, že případné zloděje pouze zpomalí, ale v jejich úmyslu dostat se do objektu jim, stejně jako cokoli jiného nezabrání.

Některé mechanické rádoby ,,bezpečnostní prvky" jako třeba okenní fólie, dokonce lapkům nahrávají do karet. Nejen, že díky nim po čase a několika umytích, přestává být z oken téměř vidět, navíc se díky nim stává rozbití skla podstatně tišším. Sklo se nevysype, ale vytrhne celé z rámu.  

Je to dobrý marketingový trik. Jediná opravdu bezpečnostní skla, jsou sklo kalené (tvrzené), které se rozsype na malé kousky nebo sklo lepené, kde je fólie zatavena mezi skly. Je tak chráněna před poškrábáním a taková výplň je již opravdu velmi odolná. Cena těchto skel však také odpovídá jejich kvalitě. Termín bezpečnostní u těchto skel znamená, že minimalizují riziko zranění v případě rozbití. Nezabrání vloupání...

Pořádný pes:

I to je častý argument, především sousedů na vesnicích, kteří zvědavě přihlíží, když někomu v jejich okolí zabezpečení montujeme. Málo kdo si však spočítá, jaké jsou provozní náklady na takového ,,hlídače". Ať již krmení, veterináři, očkování, poplatky atd... Další nevýhodou je, že pes, aby byl opravdu spolehlivý hlídač, musí být cvičen, což je časově náročné. Pokud pak jeho majiteli nevadí neustále znečištěné okolí domu a problémy se zápachem a hygienou, může již jen doufat, že nebude dalším z mnoha případů, kdy došlo k otrávení, nebo v lepším případě uspání ,,hlídače".

Elektronické zabezpečení:

Elektronický zabezpečovací systém není k tomu, aby zloděje zastavil, ale pokud možno odradil a když už se do střeženého objektu pokusí vniknout, aby jej vyplašil a dal o vloupání vědět dál.

Jako preventivní opatření dobře funguje venkovní siréna. Doporučujeme ji všem našim zákazníkům. Pokud ji tipaři na domě uvidí, je téměř jisté, že si raději vyberou jiný objekt, který se zdá být nezabezpečený. Sirény navíc značíme naším logem, aby bylo jasné, že se nejedná o atrapu, ale plně funkční systém. Současná legislativa navíc venkovní sirénu požaduje jako základní součást EZS. Každý náš zákazník také obdrží samolepky OBJEKT STŘEŽEN upozorňující na kvalitní zabezpečení.

Při návrhu systému doporučujeme každému takové řešení, které optimálně ochrání jeho majetek. Bohužel, někteří poptávající mají dojem, že jim chceme prodat zbytečně mnoho čidel a dostat z nich víc peněz. Je pravda, že firem s podobným přístupem neustále přibývá. Vždy je nejlépe oslovit přímo výrobce. Ten i ve svém zájmu doporučí pouze tu nejlepší a prověřenou firmu v daném regionu.

Několikrát se nám již stalo, že zákazník kterému jsme vypracovali návrh systému, zvolil jinou montážní firmu, jenom proto, že mu řekli, že stačí menší počet čidel. Pouze do té doby, než pachatel vnikne do nezabezpečené části objektu, způsobí škodu a objekt opustí.

Pak budeme majiteli těžce vysvětlovat, že jsme mu jen chtěli ušetřit pár stokorun za čidlo.

Jaké mít požadavky:

Někdy se také setkáváme se zákazníky, kteří si nadiktují nejrůznější požadavky. Často k tomu dochází v okamžiku, když se dozví, co vše alarm dokáže. Například dálkové ovládání garáží, topení, osvětlení, samostatné ovládání jednotlivých částí objektu, další a další nejrůznější představy...

Dnes již jediný montovaný systém - JABLOTRON 100, všechna taková přání umí hravě splnit. Bývá však nezbytné doplnit přídavné moduly a taková instalace zabere i více času = je nákladnější. My takové požadavky plníme rádi a zákazníkům navrhujeme různá řešení. Především je to pro nás vítaná změna. Navíc nás těší, co všechno dnešní systém JA-100 umí, oproti svým předchůdcům či konkurenci.

Je však pro nás zkalamáním, když se pak takovému zákazníkovi zdá nabídka drahá, nekomunikuje s námi, a po čase se dozvíme, že si systém nechal namontovat od nějakého kutila, bez původně požadovaných funkcí.  Viz příhody z praxe.

Pak se občas dozvídáme, jak nás zákazník pomlouvá, jak jsme drazí a kutil se chvástá, kolik zákazníkovi dokázal ušetřit. Už ale nezmiňují, že nám kutil během instalace volá jak má to, či ono nastavit, nebo prosí o prodej součástky, kterou si zapomněl objednat a většinou i nacenit.

Je proto nezbytné si předem vyjasnit, jaké funkce od alarmu opravdu požadujete. Pokud pak máte dojem, že Vám navrhované řešení nevyhovuje, nebo se Vám na něm cokoli nezdá, není nic jednoduššího, než s námi vše, položku po položce probrat a umožnit nám najít vhodný kompromis. 

V případě, že se Vám ,,konkurenční" nabídka jeví výhodnější než naše, neváhejte ji s námi posoudit. Téměř vždy bývá nižší částky dosaženo škrty v položkách, které degradují kvalitu dodaného systému. 

Před poptávkou a předčasnými závěry si vyjasněte:

  • kterou část objektu chcete hlídat především?
  • jaké další funkce od systému očekáváte?
  • kolik prostředků jste ochotni do zabezpečení investovat?